Omron Z-15GW22-B General Purpose Basic Switch, Short Hinge Roller Lever, Screw Terminal, 0.5mm Contact Gap, 15A Rated Current
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
23
quantity
Product details
Category
15 AMP, 250 VDC, 500 VAC, IP00, LIMIT SWITCH, NO/NC, ROLLER LEVER, SNAP ACTION, SPDT; Part Number: Z-15GW22-B; Category: Sensors & Switches; Subcategory: Limit Switch
  • Best selling basic switch boasting high precision and wide variety
  • A large switching capacity of 15A with high repeat accuracy.